Дневен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

Дневен хороскоп за Овен - среда, 1 јуни 2016

Мотивацијата ќе ве држи цел ден, па во што и да вложите денес ќе резултира со успех. На работното место не се штедете, успехот ви е на дофат на рака. Денес е одличен ден за нови здрави одлуки поврзани со линијата и исхраната. Во љубовта очекувајте бран на страсти. Ако се двоумите помеѓу две личности, не одбирајте денес.

Неделен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

Љубов Работа Здравје
5 4 4

30 мај до 5 јуни 2016

Љубов: Ќе бидете среќни затоа што ве разбираат другите и затоа повеќе ќе бидете отворени за љубов. Ќе порасне довербата во врските, но и вашите очекувања кон саканата личност. Оние кои сè уште бараат сродна душа лесно ќе ја сретнат, на сосема обични места.

Работа: Веројатно сè ќе ве поттикнува на повеќе активност, па и на работното место од вас ќе се бара зголемен ангажман. Вам ништо нема да ви биде тешко, затоа што едвај сте чекале ваква можност. Дури и ако работите прекувремено, ќе работите со елан.

Здравје и совет: Бидете внимателни со необразовани луѓе.

Месечен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

јуни 2016

Работа:  Помина кризата и сега конечно можете да се надевате на подобри денови. Пред вас е поволен период за нови работи и заработка, а можностите за добра заработка ќе се укажат уште на почетокот на јуни. Сепак, некои припадници на вашиот знак можеби ќе мора да почекаат неколку дена за нови проекти поради некои околности. Ако очекувате исплата на стар долг, стрпете се уште неколку дена. Поволните аспекти на почетокот на јуни ќе ви донесат повеќе поволни прилики за решавање на финансиските проблеми. Од четврти јуни конечно ќе застанете на цврста подлога, правите добра и стабилна деловна конструкција и излегувате на крај со паричните тешкотии. Кон крајот од месецот ќе почнете да ги решавате егзистенционалните проблеми кои од некоја причина до сега биле на листа на чекање. Време е да ги намалите трошоците, да го стабилизирате буџетот и да се откажете од некои работи кои не ви се потребни, така ќе ви биде полесно.

Љубов: Кога станува збор за љубовта, работите не се баш најдобри, но веќе по петти јуни ќе бидете во подобро расположение и поактивни на емотивно поле. Ако сте сами повеќе излегувајте и дружете се затоа што постои шанса сродната душа да ја запознаете преку контакти со пријателите. Ако сте во подолга врска или во брак, искористете ја првата половина од месецот за воспоставување на добри односи со партнерот и за решавање на несогласувањата, во спротивно постои опасност од раздвојување. Или се разбирате, или не! Иако од време на време поминувате низ негативни фази кога станува збор за расположението, јасно ја изразувате потребата за поголема доверба. Чувствувате емотивна несигурност иако партнерот упорно ве наговара да прифатите ново или компромисно решение. Но, ви недостасува добра волја и решителност. Ве иритира однесувањето на партнерот и неговиот постојан психолошки притисок. Имате впечаток дека саканата личност вешто користи заобиколен пат за да ги оствари своите намери што дополнително го поттикнува вашето незадоволство. Добрата волја, нежностите и вниманието преставуваат најдобар одговор за заедничките дилеми. Кон крајот од месецот ќе се поправи ситуацијата, а вие на секој чекор ќе го привлекувате вниманието на спротивниот пол.

Здравје: Ако не преземете соодветни превентивни мерки, можни се проблеми со органите за дишење, алергии како и проблеми со вените на нозете. 

Годишен хороскоп

Овен Овен
 21.03-19.04

2016

Овните ќе имаат прекрасна година со оглед на тоа што планетите им се наклонети. Сепак, важно е да се сконцентрираат на приоритетите. Бидете иновативни и така ќе напредувате. 2016-та година ќе им биде предизвик на Овните кои ќе се соочат со многу проблеми, но успешно ќе ги совладаат благодарение на позитивниот став. Емотивно ќе бидете посилни, што ќе придонесе кон успех и на тоа поле.


Љубов

Ќе имате прилика за влез во нова врска, доколку сте сами. Вашата потрага по сродна душа ќе заврши до крајот на годината и ќе бидете во сериозна врска во декември 2016-та. Веќе постоечките врски ќе стануваат само посилни, а можна е и принова во семејството. Во врските ќе има поголема страст и без никаков проблем ќе го привлечете спротивниот пол. Помеѓу февруари и мај вашите љубовни пресуди нема да бидат најдобри, па немојте да се впуштате во авантури.


Кариера

Од април до септември 2016-та година ќе влезете во нови предизвици и соработки. Одржувајте ги добрите односи со соработниците, колегите и надредените. Разработете план кој долгорочно ќе ви користи и следете го. Во работата бидете упорни и трпеливи во исто време, само така ќе му се доближите на успехот. Во тоа ќе ви помогне и креативноста и социјалните активности. Проширете го кругот на партнерства преку различни организации и собири.


Пари

Во првите четири месеци од 2016-та, прилично добро ќе заработувате. Секое вложување во овој период ќе ви донесе одличен профит. Ќе можете да ги вратите парите кои ги должите затоа што финансиската ситуација станува подобра. Септември е месецот во кој мора да внимавате на претераното трошење.


Здравје

До април 2016-та ќе бидете витални, енергични и ќе барате нови активности. Со оваа енергија успешно ќе ги надминете сите здравствени проблеми без потешкотии. Овните кои се занимаваат со спорт ќе се истакнат заради нивото на енергија. Ова е одлична година и за духовен развој.


Семејство

Овните кои се во брак може да очекуваат хармоничен однос со партнерот во текот на 2016-та. Сепак, избегнувајте ја потребата да доминирате, само така ќе ги избегнете можните конфликти. Посветете внимание на потребите и на она што ви го кажува партнерот. Во вториот дел од годината страста е на високо ниво, па може да очекувате и принова. Односите со останатите членови од семејството ќе бидат беспрекорни.


Родените од 21-ви до 29-ти март

Во работата ве советуваме да внесете иновативни методи како би си ги подобриле резултатите. Периодот од јануари до јуни 2016-та ќе биде профитабилен со помош на блиски пријатели. Вашата внимателност ќе ви помогне да остварите одлични резултати. Поранешните напори оваа година конечно ќе ви се исплатат.


Родените од 29-ти март до 5-ти април

Положбата на планетите ќе донесе мала нестабилност во вашиот живот. Ова ќе ве натера да употребите креативни методи за да ги решите проблемите. Концентрацијата ќе ви биде на високо ниво и вашиот труд ќе ви донесе очекуван успех. Ако треба, побарајте совет од стручно лице. Слушајте го внатрешниот глас кој ќе ви каже по кој пат треба да тргнете.


Родените од 2-ри до 9-ти април

Ќе ви биде потребна помош и насочување на професионален план, за да постигнете успех. Не влегувајте во ризични работи, затоа што можни се големи загуби. Хуманитарната работа ќе ви донесе големо задоволство, а доколку се посветите повеќе на духовноста, ќе доживеете внатрешен мир.


Родените од 9-ти до 14-ти април

Можете да исполните одлични резултати, само ако соработувате. Размислете за плановите кои ги имате и спроведете ги неопходните промени за да напредувате. Победете ги фрустрациите и искористете го својот капацитет мудро и максимално.


Родените од 14-ти до 20-ти април

Семејството ќе ви биде поддршка во текот на целата година и извор на сила во тешките времиња. На самиот почеток на 2016-та, односно во јануари ве очекуваат важни промени во професионалниот живот. Време е да ги анализирате грешките од минатото.


Заклучок: 2016-та година на Овните ќе им донесе неочекувана среќа, но со мали препреки.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп