Дневен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Дневен хороскоп за Скорпија - недела, 23 април 2017

Ќе бидете во право што се обидувате да одолеете на одредени туши влијанија, морате да бидете сигурни во себе, посебно дека носите правилни одлуки. Не чекајте другите да ви го менуваат животот. Искрено и отворено разговарајте со саканата личност, тоа ќе ви помогне.

Неделен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

Љубов Работа Здравје
5 4 4

17 до 23 април 2017

Љубов: Во текот на оваа седмица секојдневно ќе ви се отвора љубовната врата. Ќе забележите по тоа што сè почесто и сè посилно ќе се смеете, или по тоа што саканата личност ќе ве поддржува во секој момент. Ќе почнете да дишете со полни гради и ќе си дозволите уживање.

Работа: Ќе гледате што подобро да ја искористите приликата која е пред вас. Некои поради тоа ќе бидат подготвени да работат прекувремено. Ќе има и такви на кои ќе им биде понудена интересна работа поврзана со важен проект. Треба само добро да се организирате.

Здравје и совет: Убаво наспијте се.

Месечен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

април 2017

Работа: Многу работи кои може да ве израдуваат ќе се случуваат овој месец. Вашиот интерес ќе биде кон емоциите и љубовта, многу малку ќе биде свртен кон деловните активности. Љубовта ќе ви биде поважна од кариерата. Немојте премногу да се грижите околу тоа и немојте да дозволите да ве гризе совест што на работа не се вложувате максимално. Дури подоцна ќе видите зошто е добро што во овој период работата не ви одела најдобро. Ќе имате многу време да му се посветите на партнерот и да надоместите некои важни ситници пропуштени во секојдневното брзање. Во првата недела од април ќе биде многу важно максимално да ѝ се посветите на врската и да ги решите евентуалните заостанати проблеми во приватниот живот. Во тој период ќе биде клучно да најдете малку време за работата. Со оглед дека инстинктите ви се на високо ниво, пред сите ќе видите што се случува во фирмата или помеѓу вас и вашите колеги и деловните партнери, па нема да ви треба многу размислување, енергија и време за да повлечете прав потег. Искористете го својот природен талент за да ја намалите ново настанатата тензија во работното опкружување. Можеби ќе бидете во ситуација да смирувате две раскарани страни од кои двете ви се драги или барем од двете имате некаков интерес. Луѓето ќе ве слушаат во овој период, ќе им биде важно да слушнат што имате да кажете, со задоволство и со доверба ќе ги прифатат вашите решенија. Затоа, особено во последната недела од април, зборувајте јасно и гласно што сакате од нив и зошто го сакате тоа. Немојте да се залетувате во нови деловни потфати колку и да делуваат примамливо и немојте да дозволите да ве излажат ветувањата за неверојатен профит. Таквите работи бараат повеќе концентрација и истражување отколку што сте во овој момент подготвени да вложите.

Љубов: Осамените Скорпии имаат голема шанса април месец да го започнат со запознавање на една значајна личност. Скорпиите во врска можеби одново ќе го запознаат својот партнер, односно ќе дознаат за него нешто што претходно не го знаеле, или едноставно ќе го гледаат поинаку, во поинакво светло, па можеби и повторно ќе се вљубат. Во секој случај, пред вас е емотивно возбудлив период. Повторно ќе почувствувате пеперутки во стомакот и сладок немир на исчекување. Во првата недела од април ќе треба поголемиот дел од енергијата да ја вложите во расчистувањето на семејните, брачните или проблемите во врската. На вашите најблиски ќе им биде потребно вашето присуство и клучно ќе биде да не ги изневерите. Трудете се да направите сè што е во ваша моќ, но немојте да ги занемарите и сопствените желби и потреби. Немојте да се жртвувате, трудете се да направите како е најдобро за сите. Во третата недела од април вашиот шарм ќе биде во подем. Никој нема да може да ви одолее, а вашата вродена вештина за флертување ќе направи потенцијалните партнери да ги вртите околу малиот прст. Само немојте да претерате со демонстрацијата на моќ, особено кон спротивниот пол, од тоа никој нема корист. Кон крајот од месецот решавате да воведете ред, како на работа, така и дома. Доволно долго сте живееле од денес за утре, раководени само од интуицијата и моменталните поводи. Можеби ќе посакате со своето семејство да продискутирате за новите правила, како за забраната на мобилните телефони и пишувањето пораки за време на ручек, воведувањето на распоред за миење садови, чистењето со правосмукалка, фрлањето на ѓубре, готвењето и слично. Ова ќе биде време на компромиси и вртење кон себе. Ако живеете сами, ова ќе биде време на прегрупирање на редовите, вртење на нов лист, средување, правење на ментални списоци и донесување на одлуки кои ја менуваат сегашната состојба. Ако веќе имате некого, во последните денови од април ќе имате потреба да бидете сами и да си обрнете малку внимание. Поради бурниот емотивен живот, овој месец сигурно ќе го запоставите своето здравје. Сигурно не сте внимавале на исхраната или речиси потполно сте го занемариле вежбањето под изговор дека доволно се трошите.

Здравје: Вашиот емотивен живот во април ќе се одрази и на вашата општа здравствена состојба. Последиците нема да бидат видливи веднаш, но како што ќе одминува месецот ќе забележите пад на енергијата. Малкасаноста која може да ве обземе во последната недела од април е директна последица од негрижата за здравјето . Поради тоа многу е важно повторно да ги воспоставите здравите навики. Колку и да сте занесени со љубовните згоди и незгоди, обидете се секогаш да одвоите малку време за прошетка, возење велосипед или џогинг. Кој знае, може да се вклопи и некоја диета. Кон средината на месецот поведете сметка за притисокот, а не е лошо и да закажете преглед кај стоматолог или да ја направите интервенцијата која подолго време ја одложувате.

Годишен хороскоп

Скорпија Скорпија
 23.10-21.11

2017

Скорпиите во 2017-та година ќе бидат одлучни дека работите треба да се одвиваат онака како што замислиле, а ако не е така, тогаш однадвор ќе се насмевнуваат, а од внатре ќе „вријат“, сè додека не го решат проблемот.

Хороскопот вели дека во оваа година ве очекуваат многу задоволства, посебно поврзани со кариерата.


Работа и финансии

2017-та година ќе ви донесе баланс на сите полиња, а посебно успешни ќе бидете во работата. Продуктивноста ќе си ја зголемите тогаш кога менталната сила ќе ја раздвижите и ќе бидете расположени за повеќе акција. Јупитер ќе ве поттикнува да сакате промени.

Па, ако сте незадоволни, променете нешто - не чекајте на другите. Време е да ги истражите полињата на кои сигурно можете да напредувате и да ризикувате работите да се насочат кон подобро.

Ако сметате дека е време за ново работно место, тоа најдобро е да почнете да го планирате од втората половина на октомври.

Ако за работата ви е неопходен партнер, побарајте ја Вагата, таа ќе ви биде од најголема помош.

Што се однесува до финансиите, имајте на ум, дека не е добро да вложувате во големи проекти и да вложувате големи суми на пари. Внимателноста е мајка на мудроста, советува хороскопот за 2017-та година.


Љубов, семејство и социјален живот

За Скорпиите, љубовта и страста никогаш не биле проблем. Нив секогаш им е јасно што сакаат и вообичаено, тоа лесно го добиваат. Особините кои понекогаш ви недостасуваат за дружење и поврзување, во 2017-та година ќе ги стекнете и ќе ви се отворат многу нови врати.

Ако по природа сте интровертни, партнерот ќе ве замоли да бидете малку поотворени и ќе биде во право, бидејќи само така ќе можете да се разберете и да ги решите несогласувањата.

Оваа година е идеална и ако сте склони кон тајни врски.

Во 2017-та година ќе бидете полни со енергија и креативност, а дел од оваа енергија добро е да ја пренесете и на меѓучовечките односи. Ќе бидете изненадени со напредокот кој можете да го остварите.

На почетокот ќе ви биде непријатно, па дури и застрашувачки. Држете се. На крајот ќе бидете наградени.


Здравје

После напорната 2016-та година, во 2017-та година ќе влезете исцрпени. Дозволете му на телото да се регенерира и дајте си време да одморите. На почетокот од годината, релаксирајте се, медитирајте и добро одморете. Виталноста многу брзо ќе ви се врати.

 • Horoskop-Oven
 • Horoskop-Bik
 • Horoskop-Bliznaci
 • Horoskop-Rak
 • Horoskop-Lav
 • Horoskop-Devica
 • Horoskop-Vaga
 • Horoskop-Skorpija
 • Horoskop-Strelec
 • Horoskop-Jarec
 • Horoskop-Vodolija
 • Horoskop-Ribi

Бонус хороскоп