Локал во Скопје со шарени „lazy bags“ во трева е мини оаза среде градска џунгла (фото)

На сончев пролетен ден со студено пиво во рака во зеленило на мека фотелја, релаксирано како кај некој во дворче, звучи совршено, зарем не?

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-01.jpg

Локал во скопската населба Аеродром со шарени „lazy bags“ во трева е мини зелена оаза среде градска џунгла и сивило.

На фотелјите може да се релаксирате со кафе или добар коктел, додека си слушате опуштено музиче, а во некои денови мезите и бургери.

Како кај некој во дворче, опуштено и релаксирано. На Твитер за овој локал има коментари од типот: „Можеби на друго место е шемата, но кај нас е екипата“.

Атмосферата во „Трач Бар“:

View this post on Instagram

A post shared by Трач Бар (@trachbar_)

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-05.jpg

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-04.jpg

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-03.jpg

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-08.jpg

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-07.jpg

lokal-vo-skopje-so-shareni-lazy-bags-vo-treva-e-mini-oaza-srede-gradska-djungla-foto-09.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Рената: Дом со милјеа, класичен мебел, мирис на минатото и прекрасен поглед кон Водно (... „Омилена работа во мојот дом ми е мирисот на кафето направено во мока за домашно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg