10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен

Ако сакате историска драма, задолжително изгледајте го Napoleon. Ако, пак, сте расположени за нешто позабавно, вреди да го погледнете Wonka.

10-novi-filmovi-koi-ne-treba-da-gi-propushtite-ovaa-esen-01.jpg

Годинава имавме можност да погледнеме бројни одлични филмови, но можеби најдобрите беа издадени пред самиот крај на годината.

10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен:

Napoleon

Во режија на Ридли Скот, епскиот филм го следи животот на добропознатиот француски император Наполеон Бонапарта.

Главната улога му припаѓа на Хоакин Феникс и иако филмот е навистина долг, вреди да му дадете шанса.

Killers of the Flower Moon

Уште еден мошне долг филм инспириран од вистинска приказна.

Дејството се фокусира на низа убиства на индијанци откако на нивната земја е откриен извор на нафта.

Главната улога му припаѓа на Леонардо ди Каприо, а филмот е во режија на Мартин Скорсезе.

Wonka

Веруваме дека знаете кој е Вили Вонка – ексцентричниот лик од Charlie and the Chocolate Factory.

Оваа забавна фантазија, со Тимоти Шаламе во главната улога, ги раскажува неговите почетоци, пред да ја отвори фабриката за чоколадо.

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

Годинава, фановите на серијалот The Hunger Games, имаат можност да уживаат во уште еден филм.

Дејството на новото продолжение е сместено пред настаните во оригиналните и ја раскажува приказната за злобниот претседател на Панем.

Wish

Главниот лик во новиот анимиран филм на Дизни е млада девојка која толку силно посакува желба, што една ѕвезда паѓа од небото и пробува да ѝ помогне да си ја исполни.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Филмови од раните 2000-ти што ќе ви разбудат носталгија По Индијана Џонс, хит беше Лара Крофт, а за оние кои не сакаат видеоигри, овде е...
10 филмови што никогаш нема да ви станат здодевни (колку пати и да ги гледате) Од The Devil Wears Prada до Forrest Gump, има филмови што ретко кој ги изгледал ...
Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
10 нови филмови што ги освоија симпатиите на публиката Wonka, The Beekeper, Madame Web – дел од поновите филмови што ѝ се допаднаа на п...
10 романтични комедии што ќе ве опуштат и расположат овој викенд The Proposal, Bridget Jones’s Diary и Why Him? се забавни романтични комедии кои...
Најдобрите хорор филмови на режисерот Џон Карпентер Познатиот американски режисер на хорор филмови, Џон Карпентер, ја започна својат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg