10 разлики заради кои филмот „Малата сирена“ нема да биде како цртаниот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


10 разлики заради кои филмот „Малата сирена“ нема да биде како цртаниот

Пред извесен период имавме можност да го погледнеме првиот официјален трејлер за „Малата сирена“ и да бидеме реални, очекувањата некако како да не ни беа исполнети.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-01.jpg

Многу работи изгледаат далеку поразлични од анимираниот филм на Дизни.

На пример:

1. Како прво, Ширли Меклејн се појавува во филмот како раскажувач.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-1.jpg

2. Приказната започнува на копно, не во вода. Филмот од 2017-та, за разлика од цртанот, се чини дека најголемиот дел ќе се одвива на копно.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-2.jpg

3. Нема принц по име Ерик. Како деца, сите бевме заљубени во убавиот принц Ерик, ама во новиот филм нема да има принц, туку новинар по име Кем.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-3.jpg

4. Нема Урсула. Вештерката која наликува на октопод нема да имаме можност да ја видиме во филмот.

5. Мало девојче е во центарот на случувањата. Наместо сирената, се чини дека сосема друг лик ќе биде главен во приказната.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-5.jpg

6. Сирената нема црвена коса, туку кафеава.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-6.jpg

7. Наместо гласот, Ариел губи нешто многу потрогателно - нејзината душа. Кем открива дека таа може да избега и да се врати во вода само, ако успее и да си ја врати душата, инаку ќе умре.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-7.jpg

8. Нема човечки предмети со смешни имиња. Сите ние добро се сеќаваме дека во цртанот Ариел собира човечки предмети и така го запознава светот, но во филмот сирената повеќе ќе се концентрира на тоа како да си ја врати душата.

9. Нема Флаундер и нема Себастијан. Во филмот нема да се запознаеме со смешните риба и рак кои секогаш беа покрај Ариел во цртанот.

10. Наместо да посакува да стане човек, сирената сака да си ја добие назад слободата.

10-razliki-zaradi-koi-filmot-malata-sirena-nema-da-bide-kako-crtanot-10.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои се вистинските имиња на славните актери? „Не постои бизнис како шоу-бизнис“. Филмските ѕвезди најдобро го знаат тоа. Не б...
The Dark Knight и четири филмски сетови на кои загинале луѓе Кога се снима филм, се следат цела низа прописи и правила со цел членовите на фи...
„Го гледав филмот Тома - ремек дело, емоција, не можам да се соземам, уште гуглам за него“ Совршен филм на кој сум плачела како никогаш досега – зошто не можам да престана...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg