10 потресни филмови кои ќе ви ја вратат вербата во Бога и она во што најискрено верувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


10 потресни филмови кои ќе ви ја вратат вербата во Бога и она во што најискрено верувате

Верувате во Бога, во љубов, во добрина? Можеби поради лош сплет на околности вашата верба е на стаклени нозе.

10-potresni-filmovi-koi-ke-vi-ja-vratat-verbata-vo-Boga-01.jpg

Доколку се наоѓате во таква ситуација и ви е потребно поткревање на духот и енергијата, ви ги предлагаме следните 10 силни филмови кои ќе ви ја вратат вербата во она во што најискрено верувате:

Miracles from Heaven

10-годишната Ана страда од ретка, неизлечива болест. Со помошта на нејзината мајка Кристи, таа неочекувано започнува да закрепнува, додека сите нејзини блиски и медицинскиот персонал кој ја лекува се вчудовидени од настаните.

The Healer

Млад човек неочекувано открива дека има исцелителна моќ. Обидувајќи се да го разбере новиот дар кој го поседува, тинејџерка која има рак му помага во процесот.

Faith, Hope & Love

Таа е „тазе“ разведена. Тој е вдовец со скршено срце. Овој нежен филм нè носи на патување кое покажува дека и покрај болката и тагата, вербата во љубовта прави чуда.

An Interview with God

Што би го прашале Господ, доколку ја имате таа шанса? Млад, просперитетен новинар интервјуира човек кој тврди дека е Бог.

Greater

Овој инспиративен филм базиран на животот на американската фудбалска ѕвезда Брендон Бурлсворт покажува колку верата и одлучноста можат да одиграат клучни улоги во животот на секој човек.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате во една ноќ Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg