Пет одлични серии што ќе ве држат напнати и во неизвесност од почетокот до крајот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Пет одлични серии што ќе ве држат напнати и во неизвесност од почетокот до крајот

Се сеќавате на Пени (Кејли Куоко) од популарната The Big Bang Theory? Прекрасната актерка конечно се враќа на филмското платно со неверојатно напната акциона серија со наслов The Flight Attendant.

5-napnati-serii-sto-ke-ve-drzat-vo-neizvesnost-01.jpg

Доколку сте расположени за доза адреналин, акција, мистерија, по малку хумор, и сте од оние кои сакаат да погодуваат што сè може да се случи до крајот, ги препорачуваме следните 5 серии:

The Flight Attendant

Касандра Бауден е стјуардеса која води прилично немарен живот. Таа пие повеќе отколку што треба, постојано флертува и има многу секс без никакви обврски и очекувања.

На еден од нејзините летови ќе го запознае шармантниот, харизматичен Алекс. И ќе реши да ја помине ноќта со него. Но, следното утро, нејзиниот живот се превртува целосно наопаку.

In the Dark

Марфи е слепа девојка во своите 20-ти години чии единствени пријатели се Џес и Тајсон. Еден ден додека Марфи оди на прошетка со нејзиното куче-водич, таа наоѓа мртво тело во уличка за која е сигурна дека му припаѓа на Тајсон.

Додека полицијата да пристигне, телото исчезнува. Но, Марфи е цврсто решена да дознае што точно му се случило на нејзиниот најдобар пријател.

Barry

Бери кој работи како професионален, платен убиец, открива дека сака да глуми, додека е во потрага по својата следна жртва. Изненадувачки, толку многу му се допаѓа новиот начин на живот што е подготвен да го остави стариот зад себе.

The Undoing

Грејс Фрејзер има практично совршен живот. Таа е познат психотерапевт, има маж што ја обожава, дете и наследство од нејзиниот богат татко. Но, трагичен настан поврзан со училиштето на нејзиниот син ја тера да го преиспита целиот нејзин живот.

Killing Eve

Ив е паметна, но не толку успешна детективка која се надевала на кариера многу повозбудлива од онаа што ја има, врзана за работното биро. Виланел е млада девојка, суров сериски убиец на која никој не може да ѝ влезе во трагата. Животите на двете жени се испреплетуваат на најнеочекуваниот можен начин.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најдобрите филмски премиери во септември - што ќе гледаме оваа есен? Оваа филмска есен е исполнета со многу нови премиери од речиси сите жанрови.&nbs...
Најдобрите 10 нови серии од 2019 година 2019 година се покажа како многу солидна кога станува збор за премиерите на сосе...
10 филмови кои ќе ви го одвратат вниманието од ужасната 2020 година Некои филмови имаат моќ да го поправат и најлошиот ден, недела или година којашт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg