Како изгледаат и што прават актерите од „Волшебнички“, 23 години по премиерата? (фото)

Првата епизода од популарната серија „Волшебнички“ се емитуваше во далечната 1998 година и иако кај нас „пристигна“ нешто подоцна, ни се чини дека помина цела вечност откако сонувавме и ние да бидеме волшебнички како сестрите Халивел.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-01.jpg

Со нетрпение чекавме да видиме со што ќе се соочат Фиби, Пајпер и Пру, која подоцна беше заменета со Пејџ, и како ќе го победат злото и сите посакувавме „Книга на сенките“ полна со магии и приказни за магични суштества.

Поминаа 23 години од премиерата на серијата и оттогаш до денес главните актери се променија многу. Некои ја продолжија кариерата, некои се соочија со тешки предизвици, а некои им се посветија на други области.

Што прават и како изгледаат денес главните актери од „Волшебнички“?

Шенон Доерти – Пру Халивел

По завршувањето на серијата, Шенон ја продолжи кариерата во забавната индустрија и како актерка, и како продуцент. Таа се појави во неколку ситком серии, беше дел од неколку ријалити шоуа и беше продуцент на телевизиски емисии.

За жал, актерката беше дијагностицирана со рак на дојката, но вели дека не дозволува болеста да ѝ ја украде радоста во животот.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-02.JPG

Алиса Милано – Фиби Халивел

По „Волшебнички“, Алиса се појави во неколку филмови и серии, а сега ќе биде дел и од нова серија на Нетфликс. Актерката доста често снима реклами и неретко се појавува на насловни страници на некои од најпознатите магазини во светот.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-03.JPG

Холи Мери Комбс – Пајпер Халивел

Холи имаше важна улога во популарната серија „Pretty Little Liars“, а се појави и во неколку филмови. Пред година-две таа стапи во брак со Мајк Рајан – сопственик на ресторан – и ова е нејзиниот трет брак.

Знаевте ли дека нејзината изведба во „Волшебнички“ е толку добра, што неретко таа е нарекувана една од најдобрите вештерки во историјата на телевизијата?

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-4.JPG

Роуз Мекгован – Пејџ Метјус

Роуз Мекгован се има појавено во неколку филмови, но обично добива мали улоги. Актерката често се појавува и во музички спотови, а во 2018-та заплива и во музичките води со албумот „Planet 9“.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-05.JPG

Брајан Краус – Лео Вајат

По завршувањето на снимањето на „Волшебнички“, Брајан беше дел од многу филмски и телевизиски проекти. Моментално тој го глуми едниот од главните ликови во новата серија „Cypher“.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-6.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...
Турската телевизиска серија „Балканска приказна” што се снима во Скопје од утре на екраните на ТРТ 1 „Balkan Ninnisi“ или Балканска приказна, една од најамбициозните продукции за Ту...
Ен Хатавеј, Хит Леџер – познати актери кои добија Оскар за само неколку минути глума во филмот Ен Хатавеј освои Оскар за најдобра женска споредна улога со изведбата во Les Mis...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg