Како изгледаат и што прават актерите од „Волшебнички“, 23 години по премиерата? (фото)

Дру Фулер – Крис Халивел

Една од позначајните улоги на Дру по завршувањето на „Волшебнички“ е во серијата „Army Wives“ од 2007 година. Актерот се има појавено и во неколку филмови, а има добиено и номинација во категоријата Најдобар актер на Филмскиот фестивал во Сан Диего.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-11.JPG

Џулијан Мекмахон – Кол

Улогата во „Волшебнички“ беше полн погодок за Џулијан и оттогаш кариерата му тргна во нагорна линија. Тој се има појавено во два филмови за марвеловите „Fantastic Four“, а може да се пофали и за соработка со актери како Сандра Булок и Брус Вилис.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-07.JPG

Доријан Грегори – полицаецот Дерил Морис

Доријан најголем дел од времето минува во подигнување на свеста за дијабетесот и активно собира средства за истражувања на болеста. Актерот самиот страда од оваа болест уште од 9-годишна возраст.

Доријан уште е активен во забавната индустрија, но со помали проекти.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-08.JPG

Џенифер Роудс – Пенелопе (Пени) Халивел

За разлика од повеќето актери во серијата, Џенифер веќе ѝ беше позната на јавноста поради бројните улоги. Таа продолжи со снимање и по завршувањето на „Волшебнички“, а се има појавено во многу хит-серии како „The Mentalist“ и „CSI“.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto.jpg

Весли Рамзи – Вајат Халивел

По „Волшебнички“, Весли се има појавено во серии како „The Mentalist“, „Pretty Little Liars“ и „Grey’s Anatomy“, но секојпат со многу мали улоги.

kako-izgledaat-i-shto-pravat-akterite-od-volshebnichki-23-godini-po-premierata-foto-10.JPG

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...
Турската телевизиска серија „Балканска приказна” што се снима во Скопје од утре на екраните на ТРТ 1 „Balkan Ninnisi“ или Балканска приказна, една од најамбициозните продукции за Ту...
Ен Хатавеј, Хит Леџер – познати актери кои добија Оскар за само неколку минути глума во филмот Ен Хатавеј освои Оскар за најдобра женска споредна улога со изведбата во Les Mis...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg