Фото-споредба: Актерите од божиќниот филм Love Actually - некогаш и денес

Светкави улички, накитени елки, декорирани домови и љубов која зрачи насекаде наоколу нас. Прекрасна зимска идила која ги исполнува срцата.

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 01 630x330.jpg

Да не ги заборавиме и неизбежните божиќни филмови кои со сигурност се едни од главните обележја за време на празниците.

Love Actually (2003) со сигурност се смета за еден од најромантичните, божиќни филмови кој притоа претставува асоцијација дека за време на новогодишните празници – сѐ е возможно!

Ќе се согласиме: Ниту еден филм не го сумира духот на Божиќ на толку емотивен, влијателен и пријатен начин. Во низата на незаборавниот Home Alone, ова е најголемиот божиќен филм на сите времиња.

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 01 630x380.jpg

Дејството започнува пет недели пред Божиќ и ги носи гледачите низ повеќе романтични патувања. 

Станува збор за 10 посебни приказни, од кои повеќето се вкрстуваат една со друга.

Она што ги поврзува сите заедно? Љубовта. Ансамблот ги вклучува извонредните Ема Томпсон, Лијам Нисон, Хју Грант, Колин Фирт и многу други.

Во продолжение за вас направивме мала фото-споредба која ни покажува како изгледале актерите од неверојатниот Love Actually некогаш, а како изгледаат денес:

Eндру Линколн

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 02 630x380.jpg

Кира Најтли

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 03 630x380.jpg

Хју Грант

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 04 630x380.jpg

Мартин Мекучон

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 05 630x380.jpg

Колин Фирт

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 06 630x380.jpg

Луција Мониз

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 07 630x380.jpg

Лаура Линеј

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 08 630x380.jpg

Родриго Санторо

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 09 630x380.jpg

Ема Томпсон

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 10 630x380.jpg

Алан Рикман

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 11 630x380.jpg

Томас Броди – Сангстер

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 12 630x380.jpg

Оливиа Олсон

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 13 630x380.jpg

Роуан Атиксон

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 14 630x380.jpg

Хaјке Макач

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 15 630x380.jpg

Бил Најти

Foto-sporedba-akterite-od-bozhikjniot-Love-Actually-nekogash-i-denes 16 630x380.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg