10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето

За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие се единствените кои ќе ви се израдуваат без оглед на тоа како изгледате или се чувствувате во текот на денот. Лојални, грижливи и благородни, кученцата се вистински благослов на земјата.

10-neodolivi-filmovi-so-kucenca-01.jpg

Овие 10 филмови го потврдуваат токму тоа. Несомнено ќе ви го стопат срцето, учејќи ве на лекции за пријателство, поддршка и безрезервна љубов:

A Dog’s Purpose

Кученце поминува низ четири животи со различни сопственици низ различни временски периоди. За време на ова патување, тоа постојано ја учи својата вистинска цел на постоење.

Hachi: A Dog’s Tale

Професор наоѓа напуштено куче и го носи дома. Со текот на одреден временски период, тој формира нераскинлива врска со кутрето.

Eight Below

Џери е принуден да ја напушти базата на Антарктикот без своите кучиња кои влечат санки, поради смртоносна снежна бура. Сепак, тој се труди да ги спаси своите кучешки пријатели кои ги оставил зад себе.

Isle of Dogs

Градоначалникот на Мегасаки има издадено наредба сите кучиња да бидат ставени во карантин на остров по избувнувањето на кучешки грип. Младо момче пристигнува на островот за да го најде своето куче со помош на неколку прогонети мелези.

Hotel for Dogs

Брат и сестра на кои им е забрането да носат животни дома, тајно прибираат кучиња-скитници во напуштен хотел и на тој начин создаваат идеално засолниште со трансформирање на хотелот во неверојатен рај за кучињата.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...
10 нови возбудливи филмови во кои уживавме во овој период од годината Оваа пролет нè изненади со одлични филмски наслови. Дел од нив ги очекувавме, ка...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg