„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете

Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Брана кого уште еднаш го видовме во улогата на култниот белгиски детектив Херкул Поаро од романот „Смрт на Нил“ на Агата Кристи.

Smrt-na-Nil-i-uste-9-novi-filmovi-01.jpg

Овојпат, за разлика од „Убиство во Ориент Експрес“, филмот не доби толку многу пофалби, но и покрај тоа претставува визуелно-естетско уживање исполнето со возбуда и мистерија, сосема типично во стилот на Агата.

Кои возбудливи филмови вреди да ги изгледате уште денес?

Death on the Nile

Богата, гламурозна наследничка (Линет Риџвеј) е на меден месец со својот млад, атрактивен сопруг (Сајмон Дојл) во Египет.

На патувањето се придружени со неколку луѓе, а се чини дека насекаде ги следи поранешната вереница на Сајмон.

Неочекувано, еден од гостите е и детективот Херкул Поаро. А таму каде што е тој, секогаш несомнено има и злосторство.

The Contractor

Отпуштениот наредник од специјалните сили на САД, Џејмс Харпер, ризикува сè за своето семејство кога ќе ѝ се приклучи на една приватна организација.

The Burning Sea

Оператор на подморница се спушта на дното на океанот за да го спаси мажот што го сака од потоната нафтена платформа.

Panama

Поранешен маринец е ангажиран од страна на изведувач на одбраната да отпатува во Панама за да склучи договор за оружје. Во тој процес се вклучува во американската инвазија на Панама и учи важна лекција за вистинската природа на политичката моќ.

https://www.youtube.com/watch?v=O_FWx79_GNs

Moonshot

Во иднината, каде што Марс е тераформиран, двајца студенти се прикрадуваат на вселенскиот брод од Земјата до Марс со цел повторно да се обединат со нивните партнери.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен Ако сакате историска драма, задолжително изгледајте го Napoleon. Ако, пак, сте р...
10 филмови што ќе ве внесат во есенско расположение Ако сакате крими приказна, изгледајте го Clue, a доколку сакате филм со доза маг...
10 филмови со кучиња кои можете да ги гледате и со вашите деца Љубовта кон животните е посебна, а кучето, како најдобар пријател на човекот, мо...
Најдобрите хорор филмови на режисерот Џон Карпентер Познатиот американски режисер на хорор филмови, Џон Карпентер, ја започна својат...
5 серии на Нетфликс кои треба да ги изгледате ако сте љубители на „Вовед во анатомија“ Серијата „Вовед во анатомија“ можеби има посебно место во нашите срца, но постој...
5 предлог филмови за тинејџери кои се полни со емоции Погледнете 5 предлог филмови за тинејџери кои ќе ви останат во сеќавање, а и ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg