Објавен трејлерот за 5-тата сезона од хит-серијата Elite – љубовни триаголници, убиство и мрачни тајни (видео)

Петтата сезона од популарната шпанска серија Elite ќе даде одговор на прашањата што ги мачат фановите од претходната сезона, a ќе донесе и нови ликови кои сигурно ќе предизвикаат нови заплети.

objaven-trejlerot-za-5-tata-sezona-od-hit-serijata-elite-ljubovni-triagolnici-ubistvo-i-mnogu-misterii-video-01.jpg

Шпанската серија Elite ги освои гледачите уште со првата сезона во 2018 година. Дејството е сместено во елитно средно училиште, а покрај тинејџерските драми и проблеми, серијата нуди и неколку мистерии што постојано ги држат гледачите во неизвесност.

Неодамна Нетфликс го сподели трејлерот за петтата сезона од хит-серијата кој иако не открива многу, сепак ветува уште една добра сезона.

Сосема возможно е новата сезона да се фокусира на нова мистерија, но ќе даде одговори и на мистериите од претходната сезона, како пронајденото мртво тело и љубовните врски на ликовите.

Во петтата сезона повеќето актери ќе ги репризираат улогите, но ќе се појават и неколку нови кои сигурно ќе предизвикаат нови заплети.

Новата сезона ќе биде достапна за гледање од 8-ми април годинава.

Во продолжение трејлерот за петтата сезона:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Објавен е првиот трејлер за втората сезона на Squid Game – Кога може да ги очекуваме новите епизоди?... Дел од актерите од првата сезона повторно ќе играат и во новите епизоди на Squid...
Таен остров, ексклузивна забава за избрани млади луѓе и мистериозен пијалак: Што се крие зад новата ... „Дали сте среќни?“ - Со ова прашање Зоа и уште неколку атрактивни млади луѓе,&nb...
Турската телевизиска серија „Балканска приказна” што се снима во Скопје од утре на екраните на ТРТ 1 „Balkan Ninnisi“ или Балканска приказна, една од најамбициозните продукции за Ту...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg