Скроени за љубовна пролет – 10 најромантични филмови од 2022 кои излегоа досега

Време е за пролет, многу дружби, сонце, насмевки и секако – романтика. Иако се ближи кон средината, 2022 ни донесе многу нови одлични филмски наслови, а жанрот романса не е никаков исклучок.

10-najromanticni-filmovi-od-2022-koi-izlegoa-dosega-01.jpg

Овие 10 наслови се скроени за романтична, љубовна пролет. Се надеваме ќе уживате во нив:

Marry Me

Латино суперѕвездата Кет Валдез решава да се омажи за непознат човек во публиката за време на нејзиниот концерт, откако дознава за неверството на нејзиниот вереник пред настапот во живо.

The Lost City

Повлечена писателка на новели е на турнеја со моделот од насловна страница од нејзината книга. Обидот за киднапирање ќе ги донесе и двајцата во авантура низ џунглата.

The Royal Treatment

Њујоршката фризерка Изи ја зграпчува шансата да работи на свадбата на шармантен принц. Кога ќе почнат да летаат искри меѓу нив двајца, љубовта и должноста се ставени на тест како што се приближува времето на венчавката.

Book of Love

Полека почнуваат да летаат искри и да се раѓа љубов помеѓу англиски писател и шпанска преведувачка, која неговата неуспешна книга ја преработила во еротски роман.

I Want You Back

Питер и Ема се тотални странци. Кога ќе се запознаат, сфаќаат дека и двајцата раскинале со партнерите во истиот викенд. Нивната сочувство се претвора во мисија кога ќе видат дека секој од нивните поранешни партнери има нова романса.

Уште 5 романтични филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 филмови со силни жени во главните улоги кои ќе ве мотивираат да постигнете повеќе Секогаш сме во потрага по инспирација, нели? Доколку чувствувате како ви недости...
10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg