10 најдобри филмови со Сандра Булок – филмската миленичка на сите генерации

Тешко е да се поверува дека Сандра Булок оваа година ќе го прослави својот 58-ми роденден. Зад себе има бројни филмски улоги и уште толку награди и признанија, но најголемото сепак доаѓа од публиката.

10-najdobri-filmovi-so-Sandra-Bulok-01.jpg

Таа е апсолутна миленичка на сите генерации и уживаме во речиси сите нејзини филмови.

Многу ретко прави „утки“ со изборот, па нашиот предлог се овие 10 најдобри филмови со прекрасната Сандра Булок во главната улога:

Gravity (2013)

Во мисија која се одвива во вселената, д-р Рајан Стоун, инженер, и Мет Ковалски, астронаут, се погодени од вселенска карпа со голема брзина. Како што ситуацијата станува сè пострашна, Стоун, е единствената преживеана која се обидува да го најде патот до земјата.

Miss Congeniality (2000)

Грејси Харт, детективка, е принудена да се инфилтрира на изборот за Мис убавица на САД како натпреварувачка, откако нејзиниот оддел дознава дека на настанот му се заканува анонимен бомбаш.

Speed (1994)

Незадоволен, опасен човек поставува бомба во лифт. Кога неговата мисија нема да му успее, тој поставува бомба во локален автобус и се заканува дека ќе ја активира доколку неговите барања не бидат исполнети.

While You Were Sleeping (1995)

Осамената Луси го извлекува својот долгогодишен симпатија Питер од шините на возот што доаѓа. Во болницата, лекарите ја известуваат дека тој е во кома, а еден погрешен коментар на Луси ќе го натера семејството на Питер да претпостави дека таа е неговата свршеница.

The Blind Side (2009)

Мајкл, бездомен афроамерикански тинејџер, е посвоен од семејство кое му помага да ги надмине тешкотиите во учењето и да постигне извонредни резултати во рагби.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најдобрите хорор филмови на режисерот Џон Карпентер Познатиот американски режисер на хорор филмови, Џон Карпентер, ја започна својат...
10 филмови од 2023 година кои не треба да ги пропуштите Ако не ги изгледавте Barbie и Oppenheimer, време е да го направите тоа. Но, доко...
10 филмови кои ќе ги воодушеват љубителите на подводниот свет И во лето, но и во другите годишни времиња, не значи дека не уживаме во убавинат...
10 нови филмови кои не треба да ги пропуштите оваа есен Ако сакате историска драма, задолжително изгледајте го Napoleon. Ако, пак, сте р...
Кој морничав филм да го изгледате викендов, според хороскопскиот знак? На Лавовите сигурно ќе им се допадне Interview with the Vampire, додека Близнаци...
10 филмови што ќе ве внесат во есенско расположение Ако сакате крими приказна, изгледајте го Clue, a доколку сакате филм со доза маг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg