10 нови возбудливи филмови во кои уживавме во овој период од годината

Оваа пролет нè изненади со одлични филмски наслови. Дел од нив ги очекувавме, како третото продолжение на Fantastic Beasts и вториот дел на култниот Top Gun.

10-novi-vozbudlivi-filmovi-01.jpg

Но, вистинско освежување е научно-фантастичната акција Everything Everywhere All at Once. Филм кој не наликува на ниту еден друг, со оригинална идеја и одлична изведба на главните актери.

Ова се 10-те нови филмови во кои уживавме во овој временски период од годината:

Everything Everywhere All at Once

Една сосема обична жена дознава дека постојат многу повеќе работи од реалноста во која живее. Таа мора да ги канализира своите новооткриени моќи да се бори против бизарни и збунувачки опасности од мултиверзумот додека судбината на светот виси на конец.

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Професорот Албус Дамблдор знае дека моќниот, мрачен волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да ја преземе контролата врз светот на волшебниците. Не можејќи да го запре сам, тој бара помош од Нут Скамандер кој предводи храбар тим од волшебници и вештерки.

Morbius

Опасно болен со ретко нарушување на крвта и решен да спаси други од истата судбина, д-р Морбиус се обидува очајнички да го реши проблемот со кој се соочува, ризикувајќи сè што може да изгуби.

Last Looks

Поранешен полицаец решава неговиот нов дом да биде длабоко во шумата, поради дамка во кариерата. Но неговиот тивок живот завршува кога приватен детектив го ангажира да истражи убиство.

Memory

Кога Алекс, атентатор, одбива да изврши задача за опасна криминална организација, тој станува мета. Агентите на ФБИ и мексиканското разузнавање се дел од истрагата која ги носи сè поблиску до Алекс.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури...
10 нови филмови на Нетфликс кои ги освоија симпатиите на публиката Нашата омилена филмска платформа Нетфликс нè изненади со одлични филмски оствару...
10 нови серии на кои вреди да им дадете шанса Зарем има подобро чувство од почнувањето на нова серија за која сè уште никој не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg