10 одлични летни комедии кои добро ќе ве расположат

Доколку имате потреба од малку повеќе смеа и доза хумор, имаме 10 одлични филмски предлози за вас кои ќе ви нацртаат насмевка на ликот.

10-odlicni-letni-komedii-koi-dobro-ke-ve-raspolozat-01.jpg

Николас Кејџ се глуми самиот себеси, Кевин Харт се враќа во нова, урнебесно смешна комедија, а за сите љубители на хуморот на Jackass тука е четвртото филмско продолжение на франшизата… и уште што друго?

The Man from Toronto

Теди заминува на романтичен викенд со сопругата. Тој е малку несмасен, а неговиот живот дополнително се комплицира кога ќе го помешаат со најсмртоносниот платен атентатор познат како „Човекот од Торонто“.

The Sea Beast

Животот на легендарниот ловец на морски чудовишта се превртува наопаку кога млада девојка ќе се спушти на неговиот брод.

Father of the Bride

Своеглав татко се обидува да се справи со претстојната венчавка на неговата ќерка, настан кој очигледно носи повеќе предизвици отколку што тој може да замисли.

The Lost City

Лорета Сејџ е автор на романтични новели исполнети со авантура и акција. Таа е киднапирана од страна на луд обожавател кој мисли дека Лорета може да дешифрира мапа која води до скриено богатство.

Dog

Двајца поранешни армиски ренџери се споени во тим против нивната волја. Бригс-војникот и Лулу-кучето се во трка со времето за да стигнат навреме на погребот на колега војник.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 нови филмови на Нетфликс кои ги освоија симпатиите на публиката Нашата омилена филмска платформа Нетфликс нè изненади со одлични филмски оствару...
10 нови романтични филмови на Нетфликс кои ќе ви го стопат срцето Можеби се топиме како сладолед на жежок асфалт поради високите летни температури...
10 нови серии на кои вреди да им дадете шанса Зарем има подобро чувство од почнувањето на нова серија за која сè уште никој не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg