Моден погодок: Кејт Мидлтон во цветно бело фустанче на Вимблдон (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Моден погодок: Кејт Мидлтон во цветно бело фустанче на Вимблдон (фото)

Бела боја плус цветен дезен, зарем има подобар избор за овие топли летни денови?!

moden-pogodok-kejt-midlton-vo-cvetno-belo-fustanche-na-vimbldon-foto-01

Војвотката од Кембриџ оваа година беше надмината од нејзиното семејство во појавувањата на Вимблдон. Нејзината мајка Керол досега на првенството се појави петпати, а нејзината сестра Пипа четири.

За разлика од нив Кејт  Мидлтон сега ја гледаме по втор пат, откако присуствуваше на отворањето.

За оваа пригода таа одбра совршен летен стајлинг. Кејт се појави во кусо бело фустанче со впечатлив цветен дезен на долниот дел и го надополни со бела чанта од колекцијата на Викторија Бекам.

Кејт внимателно го следеше мечот на Роџер Федерер и неговата борба за рекордна осма Вимблдон титула:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моќен моден двобој: Кејт Мидлтон Vs. Меланија Трамп Од капути до фустани, овие две дами имаат сличен вкус околу боите и кроевите на ...
Бела Хадид во целосно црн аутфит и без грам шминка, на вечера во Лос А... Бела Хадид повторно докажа дека е природна убавица со тоа што се појави пред кам...
Личен готвач, стилист и образование од 20.000 евра: На 6 години, Блу А... Можеби има само 6 години, но ќерката на Џеј Зи и Бијонсе, Блу Ајви Картер, веќе ...

Најчитани неделава