Шарлиз Терон за син ѝ кој носи фустани: „Моето дете за кое мислев дека е момче - е девојче“

Нејзиниот 7-годишен син носи фустани, здолништа и плетенки, а Шарлиз вели дека тој е подеднакво девојче како и нејзината помала ќерка.

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-01.jpg

Актерката Шарлиз Терон има уникатен пристап кон родителството. Таа своето постаро дете 7-годишниот син Џексон, кој е посвоен како бебе и е момче, го одгледува како девојче.

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-16.jpg

Со години фотографите го ловат Џексон како шета во фустани и здолништа со долга коса во плетенки, а Шарлиз вели дека тој е подеднакво девојче како и нејзината помала ќерка.

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-15.jpg

Шарлиз во едно неодманешно интервју проговори на темата:

„Да и јас исто така мислев дека е момче. Сè додека на 3-годишна возраст не ме погледна и не ми кажа: „Јас не сум момче“. Па, ете, сега имам две прекрасни ќерки, кои како и секој родител сакам да ги заштитам.

Тие се родени такви какви што се и како ќе израснат во овој свет и што сакаат да бидат, не е мое да одлучувам.

Мојата работа како родител е да ги славам и да ги сакам и да се осигурам дека имаат сè што им е потребно за да бидат тоа што сакаат да бидат.

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-03.jpg

И ќе сторам сè што е во моја моќ за моите деца да го имаат тоа право и да бидат заштитени.

Можеби мојата мајка е виновникот за тоа. Јас пораснав во земја каде луѓето живееја во полу-вистини и лаги и шепотат и никој ништо не кажува директно што мисли, а јас бев воспитана спротивно од тоа.

Мајка ми ме учеше дека треба да зборувам отворено и кога животот ќе дојде до крајот да знам дека сум живеела во вистина, да ми биде пријатно и дека ништо негативно не може да излезе од тоа.“

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-17.jpg

Шарлиз имала тежок живот на фарма во Јужна Африка, измачувана од таткото алкохоличар кој редовно ја тепал нејзината мајка Герда.

ispoved-na-sharliz-teron-moeto-dete-za-koe-mislev-deka-e-momche-e-devojche-14.jpg

Кога Шарлиз имала 15 години се случил трагичен настан и мајка ѝ Герда во самоодбрана го застрелала татко ѝ.

Што мисли Терон за потегот на својата мајка на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најзгодниот пар доби дете: Дејвид Гета сподели фотка со синчето и 24 години помладата девојка Кон крајот на минатата година, среде шпекулациите дека се разделиле, Дејвид Гета...
Не ѝ дозволува да пали светло, ja тера да носи темни бои: Бизарниот однос на Ал Пачино (83) и девојк... „Тој инсистира таа да не пали светло во домот, затоа што не сака себеси да се гл...
Го оставила за да ги оствари соништата – Кој е бившиот дечко на Џорџина Родригез, со кого била во вр... „Кога завршувавме со часови одевме во паркот и сонувавме. Зборувавме дека еден д...
Познати жени кои биле жртви на семејно насилство (и отворено зборуваа за тоа) Сигурно се сеќавате на потресните фотографии од Ријана на кои пејачката е со мод...
Шарлиз Терон на модна ревија со ќерка ѝ, која е родена како момче - Џексон (11) носи здолниште, има ... Шарлиз Терон ретко ги покажува децата во јавност, па беше вистинско освежување к...
Почина во раце на братот Хоакин Феникс, растеше во секта: Факти за Ривер Феникс (23) миленикот на ти... „Има напади. Дојдете тука, те молам. Мора да дојдете овде, ве молам, бидејќи тој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg