2-годишната ќерка на Карди Би e „мини дива“ - носи чанти од Chanel и Dior


2-годишната ќерка на Карди Би e „мини дива“ - носи чанти од Chanel и Dior

Малата привилегирана принцеза, со гардеробер на кој и некои ѕвезди ќе ѝ позавидат, веќе има свој Инстаграм профил со 1.7 милиони следбеници.

2-godishnata-kjerka-na-kardi-bi-e-mini-diva-nosi-chanti-od-chanel-i-dior-01.jpg

Раперката Карди Би (28) има богатство од околу 84.5 милиони долари и со него обожава да ја разгалува својата 2-годишна ќеркичка Kulture Kiari Cephus.

2-godishnata-kjerka-na-kardi-bi-e-mini-diva-nosi-chanti-od-chanel-i-dior-06.jpg

Таа на својата наследничка постојано ѝ купува модни додатоци, а особено чанти од брендовите како Chanel и Dior. Вели дека често оди на шопинг и дека со причина добила кукла како неа за да може да ја дотерува.

„За неа купувам повеќе отколку за себе“, изјави раперката од Бронкс во една пригода.

Нејзината ќеркичка често носи и парчиња од Givenchy и Balenciaga и изгледа и позира како „мини дива“.

2-godishnata-kjerka-na-kardi-bi-e-mini-diva-nosi-chanti-od-chanel-i-dior-04.jpg

И додека некои немаат проблем со тоа што Карди Би што троши толку пари на гардероба за ќерка си, други ја критикуваат дека ја разгалува и ја прави уште од мала да биде „мини дива“, која кога ќе порасне ќе има преголеми апетити и нема да ги цени парите, ако тргне по стапките на мајка си.

Фотки од малата привилегирана принцеза на Карди Би, која веќе има свој Инстаграм профил со 1.7 милиони следбеници:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

6-годишната Норт Вест рапува на модна ревија во Париз (видео) Ќерката на Ким и Канје изгледа решила да тргне по стапките на нејзиниот татко – ...
23-годишната ќерка на Еминем со секси фотки од Хаваи Таа е нежна и природна и луѓето ја обожаваат затоа што не е „во филм“ како други...
6-годишната ќерка на Ким Кардашијан со чанта од 31.000 евра Контроверзниот стајлинг на малата Норт Вест повторно поттикна негативни коментар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg