Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Илузија и тест за видот

iluzija-i-test-za-vidot-povekjeОптичките илузии секогаш знаат да не изненадат и да не натераат да се задлабочиме во нив, да откриеме во што е штосот. Ајде уште еден краток тест.


Велат дека ако немате проблеми со видот на сликата ќе го видите славниот физичар Алберт Ајнштајн. Ако пак сте кратковиди ќе ја видите најпознатата блондинка на сите времиња Мерлин Монро.

iluzija-i-test-za-vidot

Ако не ја гледате Мерлинка, оддалечете се од мониторот и оп – ете ја!

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Животното што ќе го видите прво открива какви сте во љубовта Што значи ако видите птица или можеби коњ или...? Тестирајте се какви сте во уло...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg