Кој хороскопски знак најдолго останува во врска?


Кој хороскопски знак најдолго останува во врска?

Нашите чувства и емотивни стремежи во многу нешта го одредуваат астролошкиот профил. Овде направивме мал „пресек“ како кој знак на Зодијакот се снаоѓа во врска.

koj-horoskopski-znak-najdolgo-ostanuva-vo-vrska-01.jpg

Овен

Овните се заљубуваат бргу и силно, дури прерано донесуваат одлуки за посветеност, а потоа се борат со таа одлука и бегаат од неа, па тоа трае со месеци. Најчесто влегуваат во период на проценки и повторни состаноци и при тоа се обидуваат да ја оживеат страста во врската, а во текот на тој период најчесто и одлучуваат како се чувствуваат и дали ќе се смират на едно место. Ако не успеат да ја оживеат страста, тогаш најчесто бараат нова љубов.

Бик

Биковите се верни како кучиња и тоа не во лоша смисла. Кога еднаш ќе запознаат некого се врзуваат и најчесто остануваат до крајот на животот, односно додека сексуалниот живот функционира. Ако страста испари или ако едноставно снема интерес за секс, ќе побараат возбуда на друго место – најчесто зад вашиот грб. Неверство никогаш нема да ја признаат, само поради врската која што трае за секогаш. Со други зборови и ако се неверни, нема да ве остават.

Близнаци

Близнаците и покрај клишето се верни и никогаш не ве напуштаат, но сакаат да ве тестираат за да видат колку љубомора можат да предизвикаат. Всушност тие дури и ќе ја мачат личноста со која се во врска флертувајќи со што е повеќе можно луѓе. Само поради тоа остануваат сами и оставени кога се во прашање луѓе што не можат да го поднесат лутањето со поглед на машкиот Близнак, или заведувањето на женските припадници на знакот. Близнакот ќе го задржи интересот за вас само ако и вие го направите љубоморен. Така ќе останете во врска засекогаш.

Рак

Овој знак најмногу сака да и се предаде на една личност и да заврши со тоа. Не сака бучава, игри и проблеми кои носат било каков сомнеж или несигурност. Сепак, можат да бидат многу љубоморни и несигурни, што често ги одбива луѓето што ги сакаат. Ретко морате да се грижите дали ви е овој знак верен, затоа што кога еднаш ќе се венчате, Ракот е ваш за секогаш.

Лав

Лавовите се многу внимателни пред да се заљубат. Може да поминат и недели пред да се продлабочи љубовта затоа што овој знак обожува игри и заведување. Кога ќе им се случи љубов, најчесто се многу страсни и предани, но само година-две. Луѓето родени во знакот на Лав имаат немирно срце кое ги прави моногамни, но немаат многу врски кои траат повеќе од една година.

Девица

Овој тврдоглав, практичен знак сака кусо додворување со малку секс. Всушност се работи за знак кој ќе се одлучи да се воздржи од секс пред бракот. Најверојатно и во бракот ќе избегнува секс. Многу Девици се наоѓаат во брак во кој многу ретко се консумира секс и во кој со години, особено жените, ќе замижуваат на неверствата на партнерот. Сè додека се во игра материјалните добра и сигурноста, како и угледот во друштвото, врските на Девиците долго ќе траат.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Биковите не поднесуваат мириси, Вагите ги погодуваат критики: Што ја гаси желбата за секс на секој з... Либидото на Вагите ќе зависи од вашиот поглед на нивното тело. Доколку го критик...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg