Случајни интересни факти
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Случајни интересни факти

slucajni-interesni-fakti-povekjeОдвојте некоја минутка за да научите нешто повеќе. Ова се неколку интересни факти кои ќе ви се најдат во секојдневието. Сигурни сме дека ќе се согласите...


...ако не со сите, барем со дел од наведените:

- Жените повеќе паѓаат на мирисот на мажите отколку на изгледот.

- Колку повеќе секс имаш, толку повеќе секс сакаш да имаш.

- Истражувањата покажуваат дека кога ќе се заљубиш губиш двајца блиски пријатели.

- Мажите стануваат глупави кога се окружени со жени.

- Потребни се 17 мускули да се насмееш, 43 да се намрштиш.

- Сендвичите имаат подобар вкус ако ги направи некој друг.

- Ако немаш доволно секс, тоа те вклучува во ризична група на луѓе со изразен облик на нервоза, параноја и депресија.

- Стресот може, буквално, да ви го сруши срцето.

- Оргазмот лечи главоболка.

- Пеењето е добро за тебе.

Би можело да ве интересира:

11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...