Верувам... - Одри Хепберн
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Верувам... - Одри Хепберн

Верувам дека светот треба да го гледате низ розови очила.

veruvam-odri-hepbern

Верувам дека насмевката најдобро ги топи калориите.

Верувам во љубов, во многу љубење.

Верувам дека треба да се биде силен кога се’ ќе тргне наопаку.

Верувам дека среќните девојки се најубави девојки.

Верувам дека утре е нов ден.

Верувам во чуда.

- Одри Хепберн

Би можело да ве интересира:

„Кога телата ќе се допрат, тоа е само прелевање на чашата“ - Најубавит... Можеби го обожавате, можеби го мразите, но едно е сигурно – Пауло Коелјо се вбро...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Пред да го промените светот и земјата во којашто живеете, започнете од... „Кога бев млад и слободен, а мојата фантазија немаше граници, сонував дека ќе го...