Марфиеви закони: Насмевнете се...Утре ќе биде полошо!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Марфиеви закони: Насмевнете се...Утре ќе биде полошо!

Ако ви треба уште една причина да се насмевнете, тогаш сте на правото место. Марфиевите закони се одличен начин да го започнете денот.

nasmevnete-se-utre-ke-bide-poloso-01

Во продолжение се неколкуте најинтересни и најточни воедно:

- Секогаш постои полесен начин од оној кој сте го одбрале.

- Другиот ред секогаш се движи побргу.

- Личноста пред вас секогаш ќе го купи последното парче од она што ви е неопходно во моментот.

- Дупките секогаш се подлабоки отколку што изгледаат.

- Ако смислите нешто ново, некој веќе се сетил на тоа пред вас.

- Сите работи тргнуваат во погрешен правец во ист момент.

- Ако се сомневате во нешто, а ништо не преземате, најверојатно сте во право.

- Незгоди се случуваат само пред сведоци.

- Ако документот е строго доверлив, тогаш сигурно сте го заборавиле во копирницата.

- Техничката поддршка никогаш не видела проблем како вашиот.

- Секое решение го менува проблемот.

- Дури откако ќе го фрлите, ќе откриете зошто ви бил неопходен резервниот дел.

- Колку поценета е вашата титула, толку помалку ценета е вашата работа.

- Ако ви падне нешто што не може да се скрши, бидете сигурни дека ќе погоди нешто што е лесно кршливо.

- Кога чекате важен повик, задолжително ќе ви се јави вашата мајка.

- Ако доцните, јавниот превоз е точен. Ако сте на време, јавниот превоз доцни.

- Кога ќе ги научите правилата, ќе ги променат.

- Цената на фризурата е секогаш правопропорционална со силата на ветерот.

- Сепак, ништо не е толку лошо за да не може да стане полошо!

Би можело да ве интересира:

Најубавите цитати на Маја Анџелоу: Бидете виножитото во нечии облаци Таа е жена-борец во вистинска смисла, која ги рашири своите крилја за да го прег...
Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помогнат да го најдете својот пат Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
Држи ја главата исправено и кога светот се руши: 15 древни индиски мудрости Старите земји како што е и Индија својата култура и традиција ги граделе со миле...