10 цитати кои ќе ве натераат да започнете со тренинг уште денес
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 цитати кои ќе ве натераат да започнете со тренинг уште денес

Ако до сега не сте ја пронашле мотивацијата која ќе ви го раздвижи целото тело, само продолжете да читате.

10-citati-koi-ke-ve-nateraat-da-zapocnete-so-trening-uste-denes-01

„Шампионите не се создадени во теретана. Тие се создадени од нешто многу подлабоко во нив - желба, сон, визија.“ - Мухамед Али

„Она со што се соочуваме може да ни изгледа несовладливо, но јас научив нешто од сите тие години тренинзи и натпреварувања... Кога не верував дека можам да подигнам уште еден грам тежина, научив дека секогаш сме посилни отколку што мислиме.“ - Арнолд Шварценегер

„Единствената работа која стои помеѓу вас и вашата цел е глупавата приказна која самите си ја кажувате. Приказната која бара причини зошто не можеш да ја исполниш.“ - Џордан Белфорт

„Успехот не е конечен, неуспехот не е фатален: Тоа е храброст да продолжиш да се бориш.“ - Винстон Черчил

„Она што не се смета е големината на кучето во борба, но се смета големината на борбата во кучето.“ - Двајт Д. Ајзенхауер

10-citati-koi-ke-ve-nateraat-da-zapocnete-so-trening-uste-denes-02

„Нашата најголема слабост лежи во откажувањето. Најсигурен начин за успех е секогаш да се обидеме уште еднаш.“ - Томас А. Едисон

„Ако се обидувате да постигнете нешто, секогаш ќе постојат барикади. Сите ги имале, но тие не мора да ве сопрат. Ако наидете на ѕид, не се вртете и не се откажувајте... Откријте како да се прекачите, да поминете низ него или да завртите од околу.“ - Мајкл Џордан

„Ако секогаш си поставувате ограничувања за сè што правите во животот, физички или психички, нема многу да постигнете. Границите не постојат.“ - Брус Ли

„Совршенството не е достижно, но ако упорно го бркаме, ќе успееме да го фатиме.“ - Винс Ломбарди

„Што потешка победа, тоа поголема среќа!“ - Пеле

Би можело да ве интересира:

Секојдневни борби кои ги разбираат само тврдоглавите луѓе Ако сте тврдоглави личности, фактот дека сте во право за нешто за вас е како вне...
Подобро да имаш доволно, отколку многу: Најубавите италијански мудрости Според многумина таа е најубавата земја на светот каде без размислување би сакал...
Спореди се со личноста којашто беше вчера: 12-те животни правила на Џордан Питерсон Џордан Питерсон е професор по клиничка психологија на Универзитетот во Торонто. ...

Најчитани неделава