Цитати заради кои ќе го засакате дождот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 20-02-2020


Цитати заради кои ќе го засакате дождот

Сите го сакаме сончевото време кога можеме да се опуштиме со пријателите во дневните прошетки, па чувствуваме дека дождот често ги расипува нашите планови и нашето расположение.

citati-zaradi-koi-kje-go-zasakate-dozdot-01

Овие неколку денови не дозволувајте времето да раководи со вашите планови. Еве зошто:

1. „Не лутете му се на дождот, тој едноставно не знае како да паѓа нагоре.” - Владимир Набоков

2. „Дождлив ден поминат на плажата е секогаш подобар од сончев ден поминат во канцеларија.” - непознат автор

3. „Дождливиот ден е како подарок - можете да спиете до доцна а, да не чувствувате никаква грижа на совест.” -  Елизабет Ховард

4. „Некои луѓе го чувствуваат дождот, останатите пак само се воденат.” - Роџер Милер

5. „Ако сакате да видите виножито, мора да почекате да заврши дождот.” - Доли Партон

6. „Во сечиј живот понекогаш мора да заврне дожд.” - Хенри Лонгфелоу

7. „Чекам луѓе кои ќе ме замолат да направам да исчезне дождот. ”- Дејвид Коперфилд

8. „Сите кои мислат дека во сонцето е среќата, никогаш не танцувале на дожд.“ - непознат автор

Запаметете, единствено што треба да направите е да го следите ритамот на капките кои паѓаат на земјата!

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...