Познатите цитати на Џокер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Познатите цитати на Џокер

Го помните ли Бетмен? Најпознатиот измислен лик кој во својот претпоследен филм, „Темниот витез“, се соочи со еден од најинтелигентните ликови во историјата на филмската индустрија, познатиот Џокер.

poznatite-citati-na-dzoker-1

Иако поради улогата на лошиот тип, Хит Леџер кој го глуми Џокер не беше најомилен меѓу публиката, сепак тоа беше неговото животно дело, маестрална и за жал, последна изведба.

Но, до денес останаа да се помнат и повторуваат едни од неговите најпознати цитати:

1.  Ако си добар во нешето, не го прави тоа бесплатно.

2. Верувам дека тоа што не те убива, те прави едноставно... почуден.

3. Лудилото е како гравитација, сè што треба е само мал поттик.

poznatite-citati-na-dzoker-3

4. Знам една работа за хаосот, хаосот е фер.

5. Ајде да ставиме насмевка на тоа лице!

6. Јас немам планови, јас... само ги правам работите.

7. Луѓето во своите последни моменти го покажуваат своето вистинско лице.

8. Зошто толкава сериозност?

poznatite-citati-na-dzoker-2

 
Се сеќавате ли на уште некој од познатите цитати на Џокер?

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...
„Не сакам да бидам следниот Мајкл Џордан, сакам да сум исклучиво Коби Брајант“ - најдобрите цитати н... Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа на 26 јануари, 2020 година. Имаше с...

Најчитани неделава