Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Не сте знаеле за жените...

Ова се неколку факти за жените кои можеби ќе ве изненадат, а можеби и само ќе го потврдат вашето мислење и вашите ставови за понежниот пол.

 ne-ste-znaele-za-zenite-001.jpg

Дали сте знаеле дека 94% од жените планираат да имаат предбрачен секс?

1. Жените во просек заработуваат околу 80% од приходите на мажите.

2. Жените најчесто тврдат дека се задоволни од мажите, од животот и сопствениот успех.

3. На жените им е почесто ладно затоа што имаат помалку мускулна маса и помала топлина во телото.

4. Просечен број на партнери во животот на жените: 11

5. Кога станува збор за сообраќајни несреќи, жените се подобри возачи од мажите.

6. Жените имаат помала толеранција на болка.

7. Просечен број пати на секс неделно:

  • 5 или помалку: 94%
  • 6-9 пати: 5%
  • 10 или повеќе: 2%
  • Просечно: 2,3 пати

8. Колку се дебелеат/слабеат со годините:

  • Во 30-тите: +5,6 kg
  • Во 40-тите: +1,45 kg
  • Во 50-тите: +2,8 kg
  • Во 60-тите: – 3,5kg

Би можело да ве интересира:

„Кога жената се смее, паричникот плаче“ – најдобрите цитати за жените „Жените навистина сакаат да стигнат навреме. Само што сè започнува толку проклет...
Се „нафрлил“ врз неа по првата средба, сакала да ја откаже свадбата - Помалку познати детали од врск... Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би ...
Некои пијавици имаат 32 мозоци и уште 9 забавни факти што ќе ве изненадат Знаевте ли дека можете да го спасите забот кој ви паднал поради удар или некоја ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg