Една седмица по породувањето Ана Ивановиќ е во топ форма (фото)


Една седмица по породувањето Ана Ивановиќ е во топ форма (фото)

edna-sedmica-po-poroduvanjeto-ana-ivanovikj-e-vo-top-forma-foto-01.jpg

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштагер станаа родители пред една седмица. Тие го добија синот Лука.

Поранешната тенисерка веќе започна со вежбање, а според фотографијата што ја прикачи на Инстаграм, иако мина само една седмица од породувањето, таа е во топ форма.

 

Slowly getting back into my flow 🧘🏻‍♀️ Happy Sunday! #newmomslife #newborn

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 работи кои не можеме да ги купиме со пари, а се повеќе од потребни Кога некој ви зборува за среќа, што прво ви паѓа на ум? Сигурно во топ 3-те рабо...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...
Астро ќоше: Кои знаци оваа есен ќе останат сами, а кои ќе најдат партн... Се приближуваме кон новата сезона – есента. Па, ако летово ви донесе многу кратк...