Каков чај треба да пиете зависно од моменталното расположение?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Каков чај треба да пиете зависно од моменталното расположение?

kakov-chaj-treba-da-piete-zavisno-od-momentalnoto-raspolozhenie-01.fw.jpg

Иако многумина чаевите ги пијат само во ладните денови кога не се чувствуваат добро или имаат настинка, сепак тие имаат многу поголема моќ.

Чајот има многу лековити својства и помага во многу различни ситуации, го подобрува расположението и влијае позитивно на човекот. 

Погледнете каков чај треба да пиете во зависност од расположението и моменталното чувство, за на природен начин да си ги решите проблемите во секое време:

kakov-chaj-treba-da-piete-zavisno-od-momentalnoto-raspolozhenie-2.fw.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ќе ви послужи Меган Маркл ако отидете на чај во Кензингтонската па... Од вчера по социјалните мрежи се шири фотка со храна и чај, со тврдење дека токм...
12 лесни активности кои ќе ве ослободат од психичкиот товар Ако сте наполнети со негативна енергија и лоши мисли, а очајно ви е потребна рел...
Астро ќоше: Каков „микс“ е вашиот хороскопски знак? Дали сте борбени, но кршливи длабоко во себе? Дали сте судир на соништата и реал...