Како да останете здрави во време на настинки и вируси?


Како да останете здрави во време на настинки и вируси?

Првото варирање на температурите надвор, си доаѓа со еден куп на настинки и вируси кои само кружат и се пренесуваат низ домот, канцеларијата и каде и да се движите.

kako-da-ostanete-zdravi-vo-vreme-na-nastinki-i-virusi-2-001.jpg

Во периодот кога сите се со затнат нос, раздразнето грло и кивавица, најдобро е да се држите до овие совети за заштита:

kako-da-ostanete-zdravi-vo-vreme-na-nastinki-i-virusi-001.jpg

М. Д. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: На што мислат хороскопските знаци кога не можат да заспија... Што ве држи будни доцна во ноќта? Кои мисли ви минуваат низ глава и не ви даваат...
Папарацо фотки: Лејди Гага и Бредли Купер не можат да се одвојат, Ирин... Лејди Гага и Бредли Купер имаа сензационален настап на „Shallow“ на Оскарите 201...
7 работи кои не можеме да ги купиме со пари, а се повеќе од потребни Кога некој ви зборува за среќа, што прво ви паѓа на ум? Сигурно во топ 3-те рабо...