Актерката Џејми Ли Кертис си доби подарок од Атиџе и тимот на „Медена земја“


Актерката Џејми Ли Кертис си доби подарок од Атиџе и тимот на „Медена земја“

Познатата актерка Џејми Ли Кертис синоќа се пофали на Instagram со подарокот што го добила од нашата Атиџе.

akterkata-jamie-lee-curtis-si-dobi-podarok-od-timot-namedena-zemja-01.jpg

Наводно, актерката добила тегла мед од македонската пчеларка и очигледно е презадоволна од подарокот.

„Изненадување. Подарок што трае. Директно од изворот. Мед од тимот на ’Медена земја‘. Атиџе ми остави една тегла. Ветувам ’пола за мене, пола за нив‘. Во овој случај, кој е ’нив‘ за мене?

Најслаткиот подарок и длабока приказна. Ако не сте го изгледале 'Медена земја', инсистирам да го направите тоа“, стои во нејзината објава.

Претходно, во јануари, актерката изјави дека го изгледала филмот и на Twitter имаше само позитивни критики.

Изгледа дека светот уште долго ќе зборува за Атиџе и нејзината трогателна приказна.

Ако и вие сакате од медот на „Медена земја“, а воедно и да им помогнете на Атиџе и децата од филмот, можете да си нарачате и да направите донација.

Со нарачката ќе добиете 30 грама мед, а плаќате колку што сметате дека е потребно.

Минималните донации зависат од државата од којашто се порачува, и за Македонија сумата изнесува 500 денари. 

Медот можете да го нарачате овде.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Адел е непрепознатлива со 19 kg помалку – папарацо фотки од одморот на Кариби Викендов Адел ужива на Кариби заедно со Хари Стајлс, а на плажа таа ја покажа не...
Лејди Гага: Имав момче кое ми рече дека никогаш нема да успеам... Со оглед на успехот кој моментално го доживува заедно со Бредли Купер, сите се в...
Ќерката на Пол Вокер порасна во убавица – ги дружи децата на Вин Дизел Ќерката на Пол Вокер, 21-годишната Медоу, вчера се дружела со нејзиното „второ с...

Најчитани неделава