4 кратки вицеви за смеење до солзи


4 кратки вицеви за смеење до солзи

5-kratki-vicevi-za-smeenje-do-solzi-01.png

Секој ден ни е потребна доза на хумор. Од насмевки никогаш доволно, посебно во ваков период кога преовладуваат негативни вести.

Ќе се обидетеме да ве насмееме со овие неколку вицеви:

Разговараат две актерки...

Едната се жали: „Имам голем проблем. Вечерва одам на прв состанок со еден нов љубовник, па не знам што да му кажам на маж ми.“

Другата ја советува: „Па, кажи му ја вистината – дека одиш на проба.“

Мојата жена зборува самата со себе.

И мојата, само не е свесна дека го прави тоа.

Хмм, како така?

Па, мисли дека зборува со мене.

5-kratki-vicevi-za-smeenje-do-solzi-02.jpg

Двајца полицајци стојат на раскрсница на многу ниска температура и едниот само си дува во рацете за да ги загрее.

Другиот го прашува: „Па, зошто не ги ставиш рацете во џеб?“

Тој му одговара: „Немам место, во џебот ми се ракавиците.“

Познат дерматолог среќава свој пријател и го прашува: „Дали маската за лице што ѝ ја препишав на твојата сопруга ѝ помогна да го поправи изгледот?“

„Да, сѐ додека не ја извади.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 кратки вицеви за поубав ден Студент им пишува на родителите: „Долго ми се немате јавено. Пратете ми 100 евра...
Хит вицеви за снаи и свекрви што слатко ќе ве насмеат Што би направиле кога тигар би ја нападнал вашата свекрва? Јас? Ништо! Сам ја на...
Најсмешните вицеви за Трпана, Трпе и малиот Трпе Доколку имавте тешка и напорна недела и потребна ви е доза смеа, предлагаме да с...