Направи сам - Цветна нараквица


Направи сам - Цветна нараквица

Денес ќе ви покажеме како сами да направите уникатна цветна нараквица, која може да ja носат невести, деверуши, матурантки и сите оние девојки кои сакаат цвеќе.

napravi-sam-cvetna-narakvica-1

Она што ви е потребно за да ја направите оваа нараквица е цвеќе, гранчиња, жица, украсна лента, лепило и две парчиња картон исечени кружно со дијаметар од 2 см.

На парче картон нанесете лепило и залепете го гранчето и цветот. Оставете да се исуши. Украсната лента намотајте ја околу жицата и залепете ги краевите за жицата. Со другото парче картон прицврстете го и букетчето за да не падне под тежината.

Подолу ви нудиме пример на нараквица со ружа, а можете да употребите и било каков друг цвет.

napravi-sam-cvetna-narakvica-2

napravi-sam-cvetna-narakvica-3

napravi-sam-cvetna-narakvica-4

Би можело да ве интересира:

99% од луѓето не можат да ги направат овие трикови со прсти - А вие? Верувале или не, 99% од луѓето не можат да ги направат овие трикови со прстите н...
15 работи кои ќе ги научите кога немате на кого да се потпрете Кога немате на кого да се потпрете, тогаш учите дека сами на овој свет можете да...
8 навики на жените кои не се сакаат доволно себеси Се присилуваат да прават работи кои не сакаат да ги прават и често не ги слушаат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg