Заштитник, победник, роден водач – Значењето на името Даријан
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Заштитник, победник, роден водач – Значењето на името Даријан

Машкото име Даријан има персиско потекло, а може да биде и варијација од името Адријан. Основното значење на името е: заштитник, сопственик на добра, предмети и стоки, богато лице кое може да се нарече победник. Двете најпознати варијации на името се Дариј и Дарен.

Znacenjeto-na-imeto-Darijan-01.jpg

Според нумерологијата, Даријан постојано се стреми кон акција и напредок во речиси секој аспект од животот.

Носителите на ова име се моќни интроверти кои се подготвени да ја преземат целата одговорност и да дејствуваат како водачи. Тие се родени победници за кои дефинитивно може да ја употребиме изреката „Мирна река – брег рони“.

Даријан се карактеризира со отфрлање на стабилноста во секоја форма. Ваквата карактерна особина честопати предизвикува да бидат осамени, но тие не страдаат поради тоа.

Означете го вашиот омилен Даријан во коментар и посакајте му убав викенд.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кратки женски имиња од 3 букви со моќно значење Лавица, божица, единствена – списокот на кратки имиња е вистина преполн со моќни...
Жените со овие 5 имиња се среќнички, заштитени од лоша енергија – дали сте една од нив? Според астролозите и нумеролозите кај секој од нас, денот, месецот и годината на...
Стари обувки, тегла со крем - Необични места за криење на вашите предмети и пари Нормално е да не сакате да чувате голема сума пари во домот, но секогаш е добро ...

Најчитани неделава