Краток тест на интелигенција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Краток тест на интелигенција

За денес ви спремивме еден невообичаен тест со навидум обични и лесни прашања, но сепак два пати размислете пред  да одговорите, а потоа проверете дали сте дале точни одговор.

interesen-test-na-inteligencija-01

Размислувајте креативно ;)

Во одговорите можете да внесувате и бројки и текст:

И какви се резултатите? Не се грижете ако погрешивте и онака никој не е совршен ;)

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Квиз: Во љубовните врски, дали ве оставаат или вие оставате? Колку пати досега ви се случило да ве остават и неутешно да плачете свиени во кр...
Тест од 30 секунди: Оптички илузии откриваат дали сте под стрес Во денешно време, со брзото темпо на живот, ретко се наоѓа некој кој не е под ст...