Возрасни сте само ако извадите над 15 поени на овој квиз
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Возрасни сте само ако извадите над 15 поени на овој квиз

Само затоа што ги имате годините, не значи дека сте доволно возрасни.

vozrasni-ste-samo-ako-izvadite-15-poeni-na-ovoj-kviz-001.jpg

Понекогаш, ако не и често, физичката и ментална возраст не се совпаѓаат.

Па, ако извадите над 15 поени на овој квиз, слободно може да кажете дека сте возрасни.

Ќе успеете?

Возрасни сте само ако извадите над 15 поени на овој квиз
 1. 1.

 2. 2.

 3. 3.

 4. 4.

 5. 5.

 6. 6.

 7. 7.

 8. 8.

 9. 9.

 10. 10.

 11. 11.

 12. 12.

 13. 13.

 14. 14.

 15. 15.

 16. 16.

 17. 17.

 18. 18.

 19. 19.

 20. 20.

 21. 21.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Која девојка е во опасност? Три девојки вежбаат во теретана и секоја од нив може да се повреди, но една е во...