Квиз: Дали сте оптимист, идеалист или реалист?

Дали сте позитивна личност која со многу еуфорија прифаќа сè, или гледате на работите пореалистично? А дали можеби ги идеализирате работите, дури и кога не треба?

kviz-dali-ste-optimist-idealist-ili-realist-01.jpg

Решете гo овој тест, одговорете на 7 прашања и дознајте дали сте оптимист, идеалист или реалист.

Дали сте оптимист, идеалист или реалист?
 1. 1.
  Супер, сега ќе задоцнам.
  Ќе имам малку време да се опуштам.
  Не е страшно, сè додека летот е безбеден.
 2. 2.
  Ништо страшно, и онака не ми се допаѓа овој вкус.
  Ќе им кажам на каса, ќе ми дадат нов.
  Оф, ова ми се случува секогаш.
 3. 3.
  Ќе си купам нова.
  Тоа е, мораше да се случи вакво нешто.
  Ќе исчистам, ништо страшно.
 4. 4.
  5
  10
  15
 5. 5.
  Ја враќам веднаш.
  Ќе ја носам, па и не ми е многу голема/мала.
  Ќе ја подарам некому.
 6. 6.
  Леле не, сега сум во неволја.
  Во ред е, ќе го убедам да не ме казни.
  Оф, изгледа возев пребрзо.
 7. 7.
  Ова ми се случува секогаш.
  Не е страшно, ќе позајмам телефон од некого.
  Од утре не излегувам од дома без полнач.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку сте млади во душа? Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чу...
Квиз: Дали сте нарцис или емпатична личност? Дали секогаш мислите само на себе и своите желби или често ги ставате другите на...
Квиз: Кое е ваше идеално место за летување? Париз, Цирих или Барселона? Море, планина или град кој не сте го посетиле претхо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg