Квиз: Која храна е најслична со вашиот карактер?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: Која храна е најслична со вашиот карактер?

Кога би требало да изберете омилена храна сигурно не би мислеле повеќе од 5 секунди, но ако некој ве праша која храна е најслична со вашиот карактер, сигурно добро ќе се замислите.

kviz-koja-hrana-e-najslicna-so-vasiot-karakter-001.jpg

Според тоа дали сте ладни, топли, меки во душа или тврди како камен, многу лесно може да одредите што сте во светот на исхраната.

Дали сте студен сладолед, тврд ананас или калорична пица?

Откријте:

Која храна е најслична со вашиот карактер?
 1. 1.
  Рационалниот
  Забавниот
  Распуштениот
  Родителот
  Повлечениот
 2. 2.
  Некаде покрај вода
  Каде што живеам сега
  Во некоја планина
  Сеедно, што ми менува кога сум стар/а
  Планирам да патувам
 3. 3.
  Хаотично полнам чанта, земам пари, клучеви, мобилен...
  Се гледам во огледало до последна минута
  Седам, секогаш сум спремен/на порано
  Се слушам со човекот со кој треба да се најдам
  Планирам како ќе се одвива излегувањето
 4. 4.
  Наутро
  После првото кафе
  Околу пладне/ручек
  После работа
  Доцна навечер
 5. 5.
  Физичкиот изглед
  Интелигенцијата
  Смислата за хумор
  Богатството
  Снаодливоста
 6. 6.
  Непостоечко
  Комплицирано
  Забавно
  Користољубиво
  Ужасно

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и... Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Нова оптичка илузија која ќе ве измачи: Дали двете слики се различни и... Оптичките илузии можат добро да си поиграат со нашиот ум, а долгото гледање во н...