Скромната ќерка на Том Круз наполни 18 години - конечно сама ќе реши дали ќе го види татко ѝ по 12 години

Сури Круз цел свој живот живее во сенката на славните родители, нивниот јавен развод и Скиентолошката црква, која е, всушност и најголемата причина зошто има комплициран однос со својот татко, кого последен пат го видела во 2012 година.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-01.jpg

Сури Круз, ќерката на Том Круз и Кејти Холмс, наполни 18 години. Роденденот го прослави скромно, со другарка во Њујорк. Таа беше фотографирана низ улиците на градот, со подарок во раката и розов чадор, без шминка и во спортска тексас комбинација.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-12.jpg

За тоа време, нејзиниот татко е во Англија, каде што снима ново продолжение на неговиот хит филм Mission Impossible.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-03.jpg

Сури целиот свој живот живее во сенката на славните родители, нивниот јавен развод и Скиентолошката црква, која е, всушност и најголемата причина зошто има комплициран однос со својот татко.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-05.jpg

Таа веќе 12 години нема контакт со Том, но, сега откако стана полнолетна, сама ќе може да реши дали ќе го види.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-07.jpg

Сепак, според Daily Mail, кој се повикува на свои блиски пријатели, „Том Круз не постои за Сури“, и таа е сигурна дека не сака да има ништо со актерот кого последен пат го виде на свои 6 години, кога ја одведе во Дизниленд.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-06.jpg

Иако имаше можност да ја посетува, Круз никогаш не го направи тоа.

„Сури има само еден родител, и тоа е мајка ѝ“, рекол анонимниот извор за медиумите.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-09.jpg

Бидејќи Сури е и официјално полнолетна, Круз веќе не треба да ѝ плаќа на Кејти Холмс годишна алиментација од 400.000 долари за нивната ќерка, и со тоа, е раскината и последната официјална „врска“ меѓу таткото и ќерката.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-02.jpg

Од друга страна, таа е многу блиска со нејзината мајка. Освен што е вистинска копија на Кејти, Сури од мајка си го наследила модниот вкус, страста за креативност, желбата за хуманитарна работа и да им помага на луѓето.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-10.jpg

Но, таа не ја наследила желбата за слава, па засега се држи подалеку од Холивуд и филмската продукција.

skromnata-kjerka-na-tom-kruz-napolni-18-godini-konechno-sama-kje-reshava-dali-kje-go-vidi-tatko-i-so-kogo-nema-kontakt-12-godini-13.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се избори за ќерката да биде скромна девојка, 12 години ѝ беше и мајка и татко – Како Кејти Холмс до... Во изминативе 12 години додека Том Круз никогаш не ја спомнал ќерката Сури, на К...
8 славни жени кои решија да станат мајки по 40-тата година Хилари Свонк остана бремена на 48 години, Наоми Кемпбел доби син со сурогат мајк...
За 2 месеца ќе одлучи дали сака да го гледа татко ѝ – Сури Круз со мајка ѝ низ Њујорк, а Том Круз во... Два месеца пред да стане полнолетна, Сури Круз опуштено се шета со мајка ѝ низ Њ...
Крвта не е вода: Ќерката на Хајди Клум на 19 години е совршенство на плажа - во танга бикини, без гр... Синооката убавица е совршена на модните писти и во едиторијалите, но и во природ...
„Мислам дека не ја сакав кога се роди“ - Бредли Купер искрен за ќерка му Леа „Бев фасциниран од ќерка ми, сакав да се грижам за неа, но не ги разбирав другит...
Зошто Анџелина не сака да се разведе од Бред Пит, откако биолошката ќерка ѝ го сврте грбот? Бред Пит повторно сака да стане татко и се надева дека во 70-тите години кога ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg