Илустрација во која се собрани 25 серии - Ќе ги пронајдете сите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Илустрација во која се собрани 25 серии - Ќе ги пронајдете сите?

Докажано е дека најдобро се паметат работите кои визуелно сме ги доживеале, па затоа имаме еден предизвик за сите кои мислат дека ги владеат сериите.

ilustracija-vo-koja-se-sobrani-25-serii-ke-gi-pronajdete-site-01.jpg

Еден илустратор решил да направи композиција од 24 ситници и предмети од најпознатите серии, ставајќи ги во најпрепознатливиот ентериер.

Обидете се да ги наброите сите серии по само еден предмет:

ilustracija-vo-koja-se-sobrani-25-serii-ke-gi-pronajdete-site-02.jpg

Потоа проверете си го одговорот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце? Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот? Ова прашање е совршено за вас....
Колку коњи ќе успеете да изброите? Бројот го открива вашиот карактер Едно од петте сетила кои ги поседува човекот е и сетилото за вид. Очите не само ...
Предизвик: Каде се крие пандата меѓу фудбалските топки? Ако сакате загатки и вежбање на вашиот мозок да перципира детали, тогаш ова е со...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава