Квиз: За која дестинација ви е потребен билет во еден правец?


Квиз: За која дестинација ви е потребен билет во еден правец?

Понекогаш, доаѓаат периоди во животот кога ви е смачено од сè и сакате само да избегате од секојдневието.

kviz-za-koja-destinacija-vi-e-potreben-bilet-vo-eden-pravec-01.jpg

А, кое е подобро бегство од тоа да си букирате лет во еден правец до некоја идеална дестинација за вас?

Место каде што ќе го добиете токму она што ви е потребно моментално и конечно ќе се пронајдете и ќе уживате во животот.

Секако, тоа не е воопшто лесно, но барем можеме да си фантазираме за некоја таква идеја.

Па, ако сакате да знаете „на што сте“, направете го овој краток квиз и проверете која е вашата совршена земја.

За која дестинација ви е потребен билет во еден правец?
 1. 1.
  Чаша вино
  5 минути мир и тишина
  Полна сметка во банка
  Прошетка во природа
 2. 2.
  Добра книга
  Маратон со омилените серии
  Играње, пиење и пеење
  Топла купка
 3. 3.
  Не можам да поднесам гужва
  Не ми пречи
  Во ред е, ако е умерена
  Секогаш е позабавно
 4. 4.
  Го обожавам, не сакам да се стопли
  Сакам да избегам на потопло место
  Во ред ми е за неколку месеци
  Не го чувствувам, си седам на топло
 5. 5.
  Обожавам да ризикувам
  Преземам само добро пресметани и исплатливи ризици
  Мразам да ризикувам
  Ако пријателите ризикуваат, и јас сум со нив

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...