Квиз: Со кој родител имате подлабока поврзаност?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 24-04-2019


Квиз: Со кој родител имате подлабока поврзаност?

Сакале ние да признаеме или не, никогаш со никого не сме подеднакво блиски. Истото важи и за родителите.

kviz-so-koj-roditel-imate-podlaboka-povrzanost-001.jpg

Дали со вашата мајка или со вашиот татко имате (или сте имале) подлабока поврзаност? Со кој сте поблиски и поотворени?

Резултатот може да ве изненади!

Со кој родител имате подлабока поврзаност?
 1. 1.
  Независни
  Мудри
 2. 2.
  Правев глупости
  Кажував што не треба
 3. 3.
  Не
  Да
 4. 4.
  Ретко, тврдоглав/а сум
  Секогаш, неодлучен/на сум
 5. 5.
  Мајка ми
  Татко ми
 6. 6.
  Да поставиш добар пример за детето
  Да дадеш правилен совет на детето
 7. 7.
  Не, но правам мои грешки
  Да, и не можам да сфатам зошто

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Колку сте психички зрели? Животот е тежок и зрелоста не се достигнува преку ноќ. Тоа е еден долг и напорен...