Логички задачи за размрдување на мозокот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Логички задачи за размрдување на мозокот

За тетратка е платено 100 денари и уште една третина од цената на тетратката. Колку е цената на тетратката?

logichki-zadachi-za-razmrduvanje-na-mozokot-01povekje.jpg

Како што му е потребен тренинг на вашето тело, така му е потребен тренинг и на вашиот мозокот.

Како стоите со логичкото размислување и математичките операции?

Тестирајте се преку овие 5 задачи.

Кликнете на фотографијата за да го видите одговорот.

Логички задачи за размрдување на мозокот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...
5 навидум лесни загатки за будење на мозокот Се сеќавате ли на гатанките кои како деца обожававте да ги решавате? Време е пов...
Квиз за деновите кога не знаете што да облечете Дали утре треба да излезете од дома лежерно или формално дотерани? Дали утре ...

Најчитани неделава