Лесно трик математичко прашање
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Лесно трик математичко прашање

Дали сте вљубеници во благите работи? Внимавајте тоа да не ве деконцентрира при решавањето на оваа математичка задача.

lesno-trik-matematichko-prashanje-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик математичко прашање Kaко стоите со логиката? Дали веднаш сфаќате „каде лежи зајакот“? Кој е одговоро...
Лесно математичко трик прашање: Колку тежи лубеницата? Сезоната на уживање во вкусот на лубеницата е на прагот. Дали веќе купивте една?...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...

Најчитани неделава