Загатка што ќе ве натера да оставите сè и да броите: Колку животни гледате?

Ако на прва, си рековте 5, оставете сè и фокусирајте се... Колку животни има на илустрацијата?

trik-prashanje-shto-kje-ve-natera-da-ostavite-se-i-da-broite-kolku-zhivotni-gledate_01.jpg

Овие визуелни загатки се одлични за оние кои сакаат да си ги тестираат моќите на забележување детали.

Па да провериме дали навистина ги поседувате или сте во заблуда.

Колку животни гледате на илустрацијата? Пребројте добро...

trik-prashanje-shto-kje-ve-natera-da-ostavite-se-i-da-broite-kolku-zhivotni-gledate-02.jpg

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Трик прашање: Што може да ја исполни собата, а воопшто не зазема простор? Дали ви одат од рака трик прашањата? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа загатк...
Трик прашање за луѓе со детективски ум: Како возачот ја видел мачката? Ги тестираме вашите детективски способности со еден едноставен случај... Како е ...
Трик прашање: Колку банани можете да изедете? Дали загатките ви се силна страна? Дали сакате забавни трик прашања? Одговорот н...
Загатка за остроумни: Колку јајца имате? На социјалните мрежи кружи загатката со 4-те јајца, која за многумина е лесна, н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg