Квиз: Кој од тројцата е таен агент?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Квиз: Кој од тројцата е таен агент?

Ве предизвикуваме - колку сте научиле од детективските серии и колку се добри вашите способности за забележување детали?

kviz-koj-od-trojcata-e-taen-agent-01.jpg

Овој мини квиз ќе открие колку се добри вашите моќи за запазување, а оние кои често гледале детективски филмови и серии, веројатно побрзо ќе се снајдат.

Од кој пат ќе успеете да го погодите точниот одговор?

Кој од тројцата е таен агент?
  1. Жената под бр. 1
    Мажот под бр. 2
    Мажот под бр.3
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...