Квиз кој ќе ви помогне кога се двоумите: Низ која врата ќе поминете?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Квиз кој ќе ви помогне кога се двоумите: Низ која врата ќе поминете?

Секојдневно се наоѓаме пред избори кои сериозно може да влијаат на нашата иднина, па неретко се двоумиме долго, со часови, пред да донесеме конечна одлука.

kviz-koj-ke-vi-pomogne-koga-se-dvoumite-niz-koja-vrata-ke-pominete-001.jpg

Доколку во моментов сте ставени пред сериозна одлука, овој квиз може да ви биде од помош.

Мора да имате на ум дека се прави само еднаш, бидејќи веќе следниот пат го знаете одговорот предвреме. Затоа, следете ги следниве чекори пред да го направите.

  • Релаксирајте се.
  • Мислете на проблемот/прашањето/одлуката кој/а ве мачи во моментов.
  • Поставете си конкретно прашање од типот на: „Дали треба да ја прифатам промената/одлуката?“

Потоа направете го краткиот квиз низ едно прашање:

Квиз кој ќе ви помогне кога се двоумите: Низ која врата ќе поминете?
  1. Врата А
    Врата Б
 

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...

Спонзорирани линкови: