Математичко трик прашање за умни глави
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Математичко трик прашање за умни глави

matematichko-trik-prashanje-za-umni-glavi-01.jpg

Kaко се снаоѓате со математичките предизвици? Ајде тестирајте се со овој... Кој е резултатот? Ќе погрешите ли овојпат?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Трик прашање: Што е тоа што секогаш доаѓа, но никогаш не пристигнува? Дали сметате дека сте човек со кликер? Ќе се сетите ли на одговорот на ова интер...
Шеговито трик прашање: Како се вика кога еден маж живее само со една жена? Дали се сметате за личност со добра смисла за хумор? Ако е така, тогаш сигурно ќ...

Најчитани неделава